Site Loader

Raz w roku, w maju, przypada takie święto, o którym wszyscy powinniśmy pamiętać, czyli Dzień Mamy. Kochamy nasze mamy i chcemy dla nich jak najlepiej. Ja osobiście uważam, że wszystkie mamy powinny mieć swoje święto przynajmniej raz w miesiącu, gdyż na to zasługują. Wiem również, że dla wielu osób wybór prezentu na dzień mamy jest dużym problemem. Przedstawię więc Wam moje typu na idealny prezent.

Jak wychować fajnego dorosłego?

Wychowywanie dzieci nie jest proste. Każdego dnia mamy mają do czynienia z trudnymi sytuacjami, z których czasami nie wiedzą jak wybrnąć. Nie jeden raz każda mama miała wątpliwości czy dobrze wychowuje swoje pociechy. Moim zdaniem dobrym “podpowiadaczem” jak właściwie postępować będzie książka Adele Faber i Elaine Mazlish ” Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać by dzieci do nas mówiły”. Książka ta została  po raz pierwszy wydana kilkanaście lat temu i od tego czasu cały czas jest bardzo popularnym poradnikiem dla rodziców i nauczycieli. Pozycja jest podzielona na siedem rozdziałów, gdzie omówione są najczęstsze problemy, które występują w komunikacji między dzieckiem a rodzicem. Autorki podpowiadają jak zachęcić dziecko do samodzielności, tak by nie czuło ono presji otoczenia. Ostrzegają też przed złym formułowaniem pochwał. Zapytacie “Jak można źle chwalić?” Okazuje się, że można. Warto więc wiedzieć jak robić to prawidłowo. Uważam, że ta książka będzie dobrą propozycją na prezent na dzień matki.

Wszystkie kobiety są fantastyczne

Kolejną propozycją, która może sprawić, że mama w dniu swojego święta będzie miała uśmiech na twarzy jest książka Magdaleny Witkiewicz “Szkoła żon”. Ciekawy tytuł prawda? Jest to opowieść o kobietach dla kobiet. Wyobraźcie sobie, że gdzieś w Polsce istnieje miejsce gdzie każda kobieta jest traktowana jak królowa. Szkoła dba o swoje “uczennice” i sprawia, że wszystkie czują się piękne, wyjątkowe. Dodatkowo spełniane są ich każde fantazje. I właśnie do takiego miejsca, z różnych powodów trafiają Marta, Jadwiga, Michalina i Julia. Są w różnym wieku i na innym etapie życie. Jedyne co ich łączy to brak wiary w siebie. Bardzo powoli uczą się one, że to ich zdanie i ich pragnienia liczą się najbardziej. Moim zdaniem ta pozycja da każdej mamie chwilę odprężenia i relaksu po ciężkim dniu.

Dziewczyna, która może wszystko

Jeżeli jednak Wasza mama lubi mocniejsze wrażenia i przypadkiem jest fanką Lizabeth Salander to zróbcie jej najlepszy prezent i kupcie “Ta, która musi umrzeć” Dawida Lagercrantza. Jest to ostatnia opowieść o Lizabeth. W tej części dowiadujemy się jakie były losy najbardziej tajemniczej osoby z jej rodziny, czyli Camilli. Wychodzą na jaw wszystkie tajemnice i okazuje się, że mogą one być zabójcze. Jest to ostateczna rozgrywka między siostrami i do końca nie wiadomo, kto przeżyje. Książka mocna, tajemnicza i z pewnością zadowoli każdego fana sagi o Salander.

Uważam, że wszystkie te pozycje sprawią, że Wasze mamy będą miały dużą przyjemność z czytania i będą Wam wdzięczne na taki wybór. Od siebie życzę wszystkim mamom, mamusiom, mamciom wszystkiego najlepsze z okazji ich święta.

Background obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Post Author: Dorota